Ky web mirëmbahet nga M&MGroup
 
ForumPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Projekti "Ne emer te dashurise"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
morina entertainmentNumri i postimeve : 2
Join date : 12/02/2009

MesazhTitulli: Projekti "Ne emer te dashurise"   Sun May 17, 2009 6:32 pm

Morina Entertainment ka filluar projektin e pare filmik me titull "Ne emer te dashurise".

Pershkrimi:
Nje djal i ri, Fidani, takohet nje nate me nje vajze, Rita, dhe pas nje kohe dashurohen ne njeri tjetrin. Fidani jeton nje jete te mire, nxenes i mire ne shkolle, biri i nje mjeku te pasur, kurse Rita jeton jete te rruges, dhe eshte e interesuar ne para. Agimi, babai i Fidanit e kupton se Rita nuk eshte vajze e mire dhe kembngul se Rita duhet te largohet nga shtepia. Fidani, nga dashuria qe ka per Riten, del nga shtepia e tij, por...

Rita, duke pare se me nuk ka interes nga Fidani e le dhe ike nga ai. Fidanit i ndryshon jeta. Takohet me nje shok te tij, dhe fillon te merr edhe droge. Nen ndikimin e droges, dhe ne kujtimet e Rites, e mbyt veten, duke kercyer nga nje ndertes e larte.

Kur Agimi merr vesh per djalin e tij, perfundon ne qmendi.Ekipi:
Skenari: Shpetim Musliu
Regjia & Kamera: Durim Kryeziu
Organizator & Montazha: Pajtim Morina
Grimi & Kostumet: Die Morina

Rolet i interpretojne:
Pajtim Morina
Morfina Hasani
Xhemail Luta
Labinot Maloku
Dardan Aliu ... etj

Me nje ekip te vogel e pa perkrahje materiale, shihet se deshira nuk eshte e vogel.Pritet qe xhirimet te perfundojne brenda muajit maj, kurse verzioni perfundimtar do te dale ne muajin qershor.MORINA entertainment
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
artist
Admin
avatar

Numri i postimeve : 9
Join date : 05/02/2009
Age : 27
Location : Prishtina

MesazhTitulli: Re: Projekti "Ne emer te dashurise"   Sun Jun 07, 2009 4:18 pm

I deshirojme suksese ketyre djemve e vajzave.
Pune te mbare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://artishqip.forump.info
 
Projekti "Ne emer te dashurise"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ëmbla ime nënë" Gezuar nënë diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall të puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" për invalidët e luftës së Kosovës
» Në Filadelfia u promovua libri "Përjetë me ty" i autorit Ivzi Çipuri (1)
» Iren Papas: NË KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Arti Shqipetar :: ..:::Shtepi filmike:::.. :: "Morina Entertainment"-
Kërce tek: